O nas

ryshistoryczny

Firma Agro-Wit powstała w roku 1993. W pierwszych latach działalności zajmowała się sprzedażą detaliczną sprzętu ogrodniczego takiego jak: kosiarki, kosy, pilarki, artykuły pszczelarskie, winiarskie itp. Dynamiczny rozwój firmy i znajomość problematyki w zakresie ogrodnictwa doprowadził do rozbudowy firmy i wprowadzenia sprzedaży hurtowej.

W roku 1997 na posiadanym gospodarstwie rolniczym o powierzchni ponad 4 ha pobudowano hurtownię ogrodniczą, która do dziś zaopatruje sklepy, firmy zajmujące się projektowaniem i urządzaniem ogrodów, jak i indywidualnych odbiorców. Jednocześnie obserwując zwiększające się zapotrzebowanie na sprzęt do pielęgnacji zieleni, postanowiliśmy otworzyć autoryzowany serwis urządzeń ogrodniczych w którym naprawiamy między innymi kosiarki, kosy itp. W taki właśnie sposób powstało P.P.H.U. Agro-Wit z siedzibą w Nowym Gizewie (przy ul. Jana III Sobieskiego – granica miasta Szczytno). Współpracujemy z największymi firmami i importerami w branży ogrodniczej.

Oprócz hurtowni posiadamy także sklep na terenie miasta Szczytno, dzięki którym nasi klienci mogą zaopatrywać się w artykuły ogrodnicze. Sklep ten znajduje się przy ul. M.C.Skłodowskiej 15 (budynek Domu Rzemiosła).

W obecnych czasach ogrodnictwo stało się dla wielu ludzi bardzo ważnym elementem życia. Pielęgnacja i urządzanie ogrodu pozwala im oderwać się od codziennych obowiązków i miło spędzać wolne chwile. Mając to na uwadze staramy się zapewnić naszym klientom artykuły, które ułatwią im pracę na działce i w ogrodzie.